Materiały opałowe

Sprzedaż węgla i innych materiałów opałowych

Tani węgiel czy workowany ekogroszek? Charakterystyka naszych surowców energetycznych.

Węgiel

Węgiel to jeden z najbardziej popularnych surowców wykorzystywanych jako materiał opałowy – jest bardzo energetyczny, stosunkowo łatwy w transporcie. Dzięki dużym pokładom węgla w naszym kraju również jego cena pozostaje atrakcyjna w porównaniu do innych materiałów opałowych. Występuje w różnym stopniu granulacji, a poszczególne odmiany charakteryzują się różnym stopniem spalania i kalorycznością. Węgiel kostka to węgiel o największych ziarnach, posiada bardzo korzystne parametry długości spalania, jest jednym z najbardziej popularnych i wydajnych rodzajów węgla. Obok węgla kostki do grupy tzw. węgli grubych zaliczamy również węgiel orzech. Nasz skład opału dostarcza Państwu najlepszej jakości węgiel z polskich kopalń.

Miał węglowy

Miał węglowy jest węglem o bardzo małym granulacie, nie oznacza to jednak, że jest materiałem o mniejszej kaloryczności, niż węgle o średnim i dużym granulacje. Do użycia miału węglowego, niezbędna jest instalacja specjalnego kotła, przystosowanego do używania tego rodzaju materiału. Jakie są podstawowe zalety miału węglowego? W porównaniu do innych rodzajów węgla wydziela mniej szkodliwych gazów cieplarnianych, jest łatwy w składowaniu, nie wietrzeje i nie traci kaloryczności. Dobrej jakości miał węglowy charakteryzuje się niską spiekalnością, a do tego jest bardzo wydajny podczas spalania.

Koks

Koks to paliwo opałowe, które uzyskuje się w procesie przemysłowego wygrzewania węgla kamiennego w wysokiej temperaturze. Koks zawiera w swym składzie 90-95% czystego pierwiastka węgla, dzięki czemu spala się wolniej niż węgiel kamienny. Jego zaletą jest wyższa kaloryczność niż jakiegokolwiek innego rodzaju węgla kamiennego oraz spokojniejsze spalanie, co pozwala na rzadsze uzupełnianie opału w piecu. Jest przy tym produktem „czystym”, niekopcącym – podczas spalania nie emituje produktów smołowych, nie zanieczyszcza pieca i jego ścianek.

Ekogroszek

Ekogroszek to paliwo stałe wytwarzane z węgla kamiennego, o średnich ziarnach. Jakie są zalety ekogroszku? Ze względu na niską emisję szkodliwych gazów jest bezpieczniejszy dla środowiska naturalnego. Ekogroszek workowany nie traci na swojej kaloryczności, przez co jest bardzo wydajny podczas spalania. Zapakowany ekogroszek ma gwarancje odpowiedniej wagi.

Nasze materiały opałowe należą do najlepszych w swojej kategorii grzewczej. Doświadczenie zdobyte przy sprzedaży węgla, ekogroszku i innych materiałów pozwala nam zagwarantować, że oferowane przez nas materiały należą do tych najlepszej jakości. Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu wyboru najbardziej odpowiedniej metody grzewczej lub taniego opału. Poszukując dostawcy węgla najlepszej jakości, warto zaufać sprawdzonemu kontrahentowi – już od ponad 20 lat dbamy o ciepło w domach naszych Klientów. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

węgiel

 

 

miał

 

koks

 

elogroszek